Обурені інтенсивним рухом вантажівок прикарпатці блокують дорогу Городенка — Заліщики

Із початком жнив загострюється проблема автодоріг. Обурені інтенсивним рухом великовагової техніки з хлібом селяни блокують заїзди-виїзди. Така ситуація виникла в селі Серафинцях, що на Івано-Франківщи.

До пікетувальників прибули голова Городенківської РДА Роман Жичицький, а також голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Приймак, представники ТОВ «Хрещатик Агро». Саме їхні машини з урожаєм, що курсують на елеватор у Городенці, заблокували селяни.

Перше питання до громади: чому саме тепер, під час жнив, блокують дорогу?

— Це якраз той випадок, на який відреагує влада, і нас почують, — від імені мешканців села відповіла Валентина Лазарович. — Коли їдуть великі машини, то страшний гуркіт, хати трясуться. Ми писали звернення й до облдержадміністрації, й до народних депутатів, щоб виділили кошти на ремонт цієї дороги. Після дощів тут великі вибоїни. Та ще й транспорт нищить покриття. Іван Приймак наголосив на тому, що зібрати хліб із полів — то свята справа. А також повідомив про внесок сільгосппідприємств району в сільгосппідприємств району в розвиток дорожньої інфраструктури, зокрема про сплату акцизного збору з придбаного пального. Цей податок, як відомо, наповнює Дорожній фонд. Попросив громаду піти на компроміс і відкрити проїзд.

Роман Жичицький розповів про нещодавні перемовини з керівництвом області щодо стану автодоріг. Тимчасово треба хоч би защебенити тут найпроблемніші ділянки. Вже домовилися, що виїдуть спеціалісти й визначать обсяг робіт. Треба також встановити на початку вулиці знаки про обмеження швидкості руху автотранспорту.

На тому й розійшлися. Заблоковані машини рушили на елеватор.

Тим часом відбулася колегія Городенківської райдержадміністрації, де обговорювали проблему блокування доріг. Керівники агроформувань наводили приклади внесків своїх підприємств у соціально-економічний розвиток регіону. До речі, торік Івано-Франківщина вийшла на третє місце в країні за врожайністю сільськогосподарських культур та перше — за прибутком на гектар поля.

Читайте також  Втратив сестричку і батьків: подробиці масштабної ДТП під Хмельницьким

— Ми розпочали збирання врожаю, — зауважив директор філії «Перспектив» Павло Потомський. — Застерігаємо водіїв, щоб у населених пунктах обмежували швидкість руху. Цими днями чотири машини щебеню надали для підсипання доріг. Вкладаємо великі кошти в землю, сплату податків, в орендну плату й соціальну сферу. Надаємо косарки й пальне для догляду за узбіччями. Треба дати нам зібрати вирощене та сприяти, щоб зерно вчасно з поля потрапило на елеватори.

Василь Приймак, директор АФ «Вільхівці», додав:

— Щозими до 20 тисяч літрів дизельного пального виділяємо для того, щоб очищати дороги від снігу. Тож хочемо і від громад сприяння нашій роботі роботі. Закупили щебінь, щоби залатати вибоїни в Серафинцях. Боляче сприймаємо блокування під час жнив. Проблем і без цього достатньо. Тепер 140 євро з кожної тонни проданого пального автогрейдери сплачують до держбюджету. Торік АФ «Вільхівці» закупила 400 тонн пального, а це — 1 млн 780 тис. грн.

З усіх сільгоспвиробників району — це орієнтовно 17 млн грн акцизного податку, яким наповнюється Дорожній фонд. Якщо не буде сприяння аграріям, район ризикує опинитися в тій невтішній ситуації, яку мали ще нещодавно. Перекриття доріг жодних проблем не розв’яже. Держава виробила стратегію розвитку автодорожнього будівництва. Процес зрушив з мертвої точки. Та всі хочуть усе і зразу. Але так не буває.

— Фіскальні служби мають виявити АЗС, які працюють нелегально. Коли заправляємо власний транспорт, то треба вимагати чек про оплату, бо тоді акцизний збір із придбаного пального буде сплачено і він поповнить Дорожній фонд. Якщо неофіційна проплата — то вже тіньовий бізнес, — підсумував засідання колегії голова Городенківської РДА Роман Жичицький.

Читайте також  Волонтери просять допомогти прикарпатці, котра вийшла із в'язниці, повернути дитину

Тим часом сільськогосподарські товаровиробники Городенківського району скерували звернення до голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука та мешканців краю, в якому просять із розумінням поставитися до роботи аграріїв, пише Голос України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.