Найвірніші ознаки партнера, який більше вас не кохає

Не рідкісні ситуації, коли чоловік і жінка охололи один до одного і продовжують жити разом тільки через зовнішні чинники: діти, спільне майно, страх змін і т.д.

Такі відносини можна порівняти з комою – смерть ще не настала, але люди вже не живуть повноцінним життям, вони нещасливі.

Охолонути може і хтось один, а інший партнер буде продовжувати любити, намагатися реанімувати відносини.

Як розпізнати, що людина «не живе» в шлюбі і впала в душевну кому?

Перш за все слід розуміти, що людина, яка живе з іншою, не відчуваючи до неї взаємних почуттів, знаходиться в стані фрустрації, вдаючись з цієї причини до різних форм психологічного захисту. Причому, у кожного індивіда ці захисти будуть проявлятися по-різному, в залежності від особистісних особливостей – від афективних реакцій до відходу в себе. Така поведінка може тривати роками.

Ознаки того, що вас не люблять:

1. Часта дратівливість на порожньому місці (що б ви не робили, ви весь час не можете догодити вашій половині – то у вас зарплата маленька, то ви масло на хліб намазуєте не тим боком ножа);

2. Замкнутість, перевага відокремленій діяльності (чоловік має свої інтереси, не пов’язані з вами, і при кожному зручному випадку намагається в них зануритися, вашу участь в своїх інтересах і захопленнях сприймає як прикру перешкоду, мінімізує спільне спілкування);

3. Уникнення сексуальних контактів (секс у вашій родині трапляється вкрай рідко, в основному, хіба що з вашої ініціативи або в результаті ваших претензій з приводу його відсутності);

4. Підвищений трудоголізм чоловіка, часті й тривалі відрядження (людина працює до знемоги, і з боку можна подумати, що вона народилася такою працьовитою і самовідданою – вона краще буде гробити себе на роботі, ніж проводити дозвілля вдома);

Читайте також  «Усиновила Алю лише з четвертої спроби, і щаслива тим, що не здалася!» Історія усиновительки Вікторії Стрільчик (Перша частина)

5. Сумний, похмуро-пригнічений настрій (людина ходить з вимерлим поглядом, проявляючи індиферентне або саркастичне ставлення до всього навколишнього), з песимізмом оцінює своє майбутнє, власне життя сприймає як жертву («я живу тільки для того, щоб віддати комусь борг (дружині, дітям, роботодавцю, батьківщині і т.д.);

6. Руйнівний стиль життя (своєю неусвідомленою поведінкою людина притягує в своє життя різні небезпечні ситуації, від яких може постраждати: психосоматичні захворювання, психічні розлади, нещасні випадки, залежність (побутовий алкоголізм) і т.п.).

7. Життя з «фоновим шумом» (людина намагається уникати ситуацій, в яких вона може залишитися наодинці зі своїми справжніми думками і почуттями, ситуацій, які можуть загрожувати відвертою розмовою з партнером, а тому вона не терпить тиші і порожнечі, намагаючись заповнити цей вакуум включенням музики, відходом у справи, читанням новин в Інтернеті, телефонними розмовами до того, як ви вирішите заговорити з нею про наболіле);

8. Відсутність планів на майбутнє, небажання мати дітей від свого партнера;

9. Відсутність інтересу до того, що відбувається в житті партнера, в тому числі і ревнощів;

10. Думками людина завжди «десь там» (наприклад, дружина, яка відчуває охолодження чоловіка, починає помічати, що він листується з кимось в соцмережі, весь час перебуває в своїх думках, подалі від «суворої» реальності).

11. Коли чоловік чи жінка, чиї почуття ще збережені, починає помічати подібне дистанціювання, вона намагається реанімувати вмираючі відносини.

12. Часто це виражається в відкритих агресивних діях по відношенню до відстороненого партнера (претензії, скандали, ревнощі, випрошування сексу або примус до нього, шантаж дітьми і т.д.) або в прихованому садизмі (наприклад, дружина перестає займатися дітьми, проявляє до них байдужість або агресію, починає заміщати злобу на чоловіка, припустимо, епатажною поведінкою – викладанням в соцмережах своїх напіводягнених фото, вдаватися до псевдосуїціду (імітувати самогубство, знаючи, що її врятують), налаштовувати дітей проти свекрухи і т.п. Але ефект виходить короткочасним або прямо протилежним.

Читайте також  7 ознак, що сім’ї скоро кінець, які вперто не хоче помічати дружина

Чи можна реанімувати згаслі відносини?

Гарантії в цьому питанні вам ніхто не дасть. Але якщо ви дорожите своїм чоловіком (дружиною), то спробувати варто.

Якщо довірчої бесіди між вами не виходить, то краще звернутися до психолога, тому що психолог володіє техніками «розблокування» психологічних захистів і здатний професійно допомогти вам вийти на конструктивний діалог один з одним. Але буває, що і до психолога збайдужіла людина не хоче йти, особливо, якщо у неї є хтось на стороні. І цей випадок можна спробувати реанімувати, розібравши його на індивідуальній консультації і виробивши потрібну стратегію поведінки.

Хоча, часом, залишається лише констатувати «смерть» шлюбу, тому що подружжя звернулося за допомогою надто пізно.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.