Часу лишилося до 4 лютого: до Міноборони попередили чоловіків – потім підуть штрафи

Міністерство оборони України заявило про необхідність для всіх військовозобов’язаних, які мають статус “обмежено придатних” до військової служби, пройти повторний огляд у рамках військово-лікарської комісії (ВЛК) до 4 лютого 2025 року.


Це рішення обумовлено необхідністю уточнення ступеня придатності до військової служби та більш ефективного розподілу ресурсів в умовах бойових дій, що продовжуються.

Докладніше про те, що у Міноборони зробили попередження всім “обмежено придатним”, інформує Міноборони.
Чому важливо пройти ВЛК вчасно
Військовозобов’язані, які не виконають вимоги про повторну медичну перевірку, ризикують зіткнутися з серйозними правовими наслідками:

Штрафи. За пропуск встановленого терміну проходження ВЛК або ігнорування наступного порядку денного від територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) передбачено штраф у розмірі від 17 000 до 25 000 гривень.
Статус “у розшуку”. У разі систематичного ухилення від проходження ВЛК інформацію про військовозобов’язаного буде внесено до системи “Резерв+”, де йому автоматично надається статус “у розшуку”.
Як зміниться статус після ВЛК
Повторний огляд дозволить внести чітку ясність у статус військовозобов’язаного. Можливі варіанти після проходження комісії:

Визнання придатним до служби. Це означає, що військовозобов’язаний може бути мобілізований для виконання всіх стандартних обов’язків у Збройних Силах України.
Визнання непридатним. І тут військовозобов’язаний звільняється від мобілізації.
Придатність до специфічних завдань. Військовозобов’язані можуть бути спрямовані на виконання певних завдань, не пов’язаних із бойовими діями, включаючи роботу в штабах, військових вишах чи інших установах.
Такі уточнення дозволяють максимально ефективно розподіляти обов’язки серед військовозобов’язаних, виходячи з їхнього фізичного стану та навичок.

Що буде, якщо ігнорувати вимоги
Якщо військовозобов’язаний не виконає розпорядження Міноборони, він не лише ризикує отримати адміністративне стягнення, а й втратити право на певні соціальні гарантії.

Читайте також  “БДСМ-зая з Міноборони”: У Мережі наробили чимало шуму відверті фото співробітниці відомства. Таке не кожного дня побачиш

Внесення до реєстру “у розшуку” фактично блокує можливість офіційного працевлаштування, отримання закордонного паспорта чи інших державних послуг.

Україна продовжує перебувати у стані війни, та ефективне використання людських ресурсів залишається ключовим чинником її обороноздатності.

Повторне проходження ВЛК дозволить чіткіше розподілити обов’язки між військовозобов’язаними, виключити зі списків мобілізації тих, хто справді не здатний виконувати військові завдання, і, навпаки, залучити до служби людей, стани здоров’я яких дозволяють це зробити.

Міноборони закликає всіх військовозобов’язаних не відкладати проходження комісії та своєчасно реагувати на повістки, щоб уникнути адміністративних санкцій та сприяти спільним зусиллям щодо захисту країни.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.