ТЦК мобілізує чоловіків із цими професіями в лютому, 23 категорії людей не втратять бронювання: повістки, мобілізація

28 лютого завершується бронювання військовозобов’язаних працівників критичної інфраструктури, які не відповідають встановленим критеріям. У таких випадках територіальні центри комплектування матимуть право мобілізувати цих осіб до лав ЗСУ.

Як інформує “24” з посиланням на заяву члена комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Федієнка, якщо підприємство втрачає статус критично важливого або не відповідає його критеріям, працівники такого підприємства автоматично втрачають бронювання.

Хто може потрапити під мобілізацію?

Як пояснив нардеп, у випадку втрати підприємством статусу критичності, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право мобілізувати таких працівників. Це повністю відповідає чинному законодавству.

Водночас за словами Федієнка, ТЦК намагаються йти назустріч підприємствам, які забезпечують оборонну спроможність країни, а також підприємствам зв’язку та енергетики, даючи їм час на перебронювання ключових працівників.

Мобілізаційне завдання встановлюється з урахуванням потужностей підприємств і обсягів продукції, яка потрібна для забезпечення армії. Нардеп зауважив, що під час перевірок обласних військових адміністрацій деякі підприємства втратили ці завдання через неспроможність їх виконати.

Федієнко наголосив, що після 28 лютого певна частина військовозобов’язаних, які мали бронювання, може бути мобілізована. Він закликав працівників критичної інфраструктури заздалегідь подбати про можливість долучитися до відповідного військового підрозділу через механізм рекрутингу, який передбачає чинне законодавство.

Він також нагадав, що процес бронювання військовозобов’язаних працівників регулює Міністерство економіки. Проте досягнення балансу між забезпеченням підприємств критично важливими кадрами та мобілізацією до ЗСУ стає дедалі складнішим завданням.

Як інформує “ВСН”, в Україні триває загальна мобілізація. Деякі категорії громадян, яких не призивають через проблеми зі здоров’ям. Зокрема, це стосується і ряду шкірних захворювань.

Про це йдеться в тексті наказу Міністерства оборони №262 від 27 квітня 2024 року про затвердження змін до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, повідомляє Телеграф.

Читайте також  Зеленський відповів на петицію щодо заборони вручати повістки на вулиці, АЗС і т. д.

Важливо врахувати, що діагноз має бути підтверджено військово-лікарською комісією. Тільки після цього можна отримати звільнення від мобілізації та військової служби.

Так, непридатними будуть визнавати тих, хто перебуває у стані після перенесення гострих, загострення хронічних хвороб шкіри та підшкірної клітковини, хірургічного лікування.

У списку такі хвороби:

фурункул;

фурункульоз;

карбункул;

флегмона;

абсцес;

імпетиго;

ектиму;

гостра екзема;

дерматити;

пітіріаз рожевий;

багатоформна еритема;

парапсоріаз.

Також до хвороб шкіри, які є приводом визнати військовозобов’язаного непридатним, належать:

дифузний нейродерміт із поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву;

пухирчатка звичайна;

герпетиформний дерматит;

поширений безперервно рецидивуючий бляшковий псоріаз;

універсальний псоріаз (псоріатична еритродермія);

Статус придатного надаватимуть за наявності діагнозу:

обмежені, рідко рецидивні форми екземи, обмежені форми псоріазу, нейродерміту;

червоний плоский лишай;

всі форми гніздового облисіння та вітиліго;

обмежена склеродермія;

себорея, ускладнена абсцедуючими вуграми, хронічна кропив’янка, рецидивуючий набряк Квінке;

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.