Третя платіжка за газ у 2025 році: за що доведеться платити українцям

Оплату слід здійснювати за окремими реквізитами, які відрізняються від реквізитів для сплати за розподіл газу.

Українські споживачі газу у 2025 році отримуватимуть нову платіжку за послугу, пов’язану з технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем газопостачання. politeka.net

Про це повідомили в газопостачальній компанії “Нафтогаз України” на офіційній сторінці у Facebook.

Що таке “третя платіжка”?

Йдеться про оплату послуги, передбаченої “Порядком технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку”. Цей порядок був затверджений Міністерством енергетики на основі закону “Про житлово-комунальні послуги”.

Така платіжка включає в себе вартість робіт, що виконуються спеціалістами для забезпечення безпечного функціонування газових мереж у будинках. Розрахунки за технічне обслуговування надходитимуть лише у той місяць, коли ці роботи заплановані. Частота оплати становитиме один раз на три або п’ять років.

Реакція споживачів

У січні 2025 року клієнти “Нафтогазу” почали повідомляти про отримання нових рахунків. Одна з клієнток із Чернівців оприлюднила у соцмережах фото платіжки за послугу “Технічне обслуговування ВБСГ” із сумою 183,87 грн. “Скажіть, будь ласка, що це за нова платіжка?” — запитала вона у представників компанії.

Роз’яснення від “Нафтогазу”

У компанії пояснили, що рахунок за технічне обслуговування формується відповідно до затвердженого графіка виконання робіт. Сума у квитанції залежить від кількох факторів:

регіону проживання;

довжини внутрішньобудинкових газових мереж;

кількості квартир у будинку.

Оплату слід здійснювати за окремими реквізитами, які відрізняються від реквізитів для сплати за розподіл газу. Інформація про заплановане технічне обслуговування буде заздалегідь розміщуватися у вигляді оголошень на будинках — не пізніше ніж за 10 днів до початку робіт.

комуналка, платіжки

Що робити споживачам?

У разі виникнення запитань, мешканцям рекомендують звертатися до свого оператора газорозподільчої мережі (ГРМ), адже саме він відповідає за організацію та виконання цих послуг.

Читайте також  «Укрпошта» хоче отримати ліцензію на поставку газу в Україну

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.