“Ми втратили особистість, вчителя, колегу”: Зупинилось серце знаного академіка Миколи Барни

13 липня, навіки зупинилось серце 86-річного відомого українського вченого-ботаніка, академіка Академії наук Вищої школи України, почесного члена Українського ботанічного товариства, заслуженого діячя науки і техніки України, стипендіата Кабінету міністрів України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Миколи Барни.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Тернопільського національного педагогічного університету ім.Володимира Гнатюка.

“Хіміко-біологічний факультет у глибокій скорботі… Ми втратили Особистість, Вчителя, Колегу, який упродовж десятків років був серцем нашого факультету, а факультет був його дітищем, другим домом і частиною родини. Наш спільний дім осиротів… Сумуємо і висловлюємо щирі співчуття дружині, рідним і друзям покійного. Разом із ТНПУ співчуття висловлюють випускники різних літ, освітянська та наукова спільнота. Вічна пам’ять… Панахида відбудеться 14 липня о 19.00 год у Будинку печалі за адресою вул. Микулинецька, 27, м. Тернопіль. Похорон – 15 липня о 10.00 год. за цією ж адресою”, – йдеться у повідомленні.

До слова, життя Миколи Миколайовича з серпня 1971 року було тісно та нерозривно пов’язане з Тернопільським педагогічним вишем, з його природничим, а нині хіміко-біологічним факультетом, деканом якого він був упродовж 16 років. Увесь свій організаторський хист, усі свої знання, вміння, творчий запал своєї широкої душі Микола Миколайович більше 50-ти років віддав служінню улюбленій справі, рідному колективу, студентській молоді. Висококваліфікований педагог, вмілий організатор навчально-виховного процесу та підготовки педагогічних кадрів вищої кваліфікації, всебічно обдарована та глибоко мисляча людина, Людина з великої літери, патріот України і Лемківщини.?? Вагомим є доробок Барни М.М. З його ініціативи та за безпосередньої участі закладений дендрарій Тернопільського державного педагогічного інституту; створені гербарій кафедри ботаніки – нині «Гербарій-лабораторія морфології та систематики рослин», лабораторія біології та екології «Голицький біостаціонар університету»; заснований науковий фаховий журнал «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Біологія». Миколі Миколайовичу належить ідея започаткування Біблійного ботанічного саду на території ТНПУ, яка уже знайшла своє втілення.

Читайте також  Під час відпустки на заході України пoмeр військовий Анатолій Кравчун

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

РЕКЛАМА:

Джерело.