Остання тенденція із зростання курсу долара в Україні більшою мірою пов’язана не з об’єктивними, а із суб’єктивними причинами, передусім із негативними очікуваннями через загрозу масштабного наступу Росії. За умов, що цього не станеться, гривня може зміцнитися вже за кілька місяців.
Такий прогноз в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучив економіст Борис Кушнірук. “Із точки зору надходження коштів підстав для знецінення гривні зараз немає. Але негативні очікування провокують реакцію”, – зауважив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).
Експерт перерахував об’єктивні фактори, що мали б зміцнити гривню:
Валютний баланс за підсумками 2021 року був позитивний, “тобто валюти в країну заходило більше, ніж виходило. Насамперед за рахунок заробітчан”. Вони привезли в країну близько 13,5 мільйонів доларів.
2021 рік відзначився великими обсягами експорту зернових, олійних і металургійної продукції.
“Тож із точки зору надходження коштів підстав для знецінення гривні зараз немає”, – наголосив Кушнірук. Водночас він зауважив, що “негативні очікування провокують реакцію з боку бізнесу, зокрема іноземного”, який поспішає виводити свої кошти з України.
Такі очікування призводять і до того, що українці, намагаючись заощадити кошти, менше вкладаються у капітальні інвестиції. Зокрема, не поспішають купувати дороговартісні речі.
“Негативні очікування провокують тиск на курс національної валюти, але поки що він не є критичним. Національний банк має достатньо резервів для того, щоби забезпечити стабільність курсу національної валюти”, – наголосив економіст.
Водночас Кушнірук запевнив, що гривня і відкладений попит можуть відновитися вже за кілька місяців, навесні.
“Якщо ситуація заспокоїться, якщо світовій громадськості, західним лідерам вдасться переконати Росію не робити трагічних помилок, то навесні попит відновиться”, – сказав він.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook